Vývoz odpadu do extravilánu obce – upozornenie

Vývoz odpadu do extravilánu obce – upozornenie

Vážení občania,

Obec Dvorianky vyzýva obyvateľov obce, ktorí vyvážajú rôzny stavebný a komunálny odpad do extravilánu obce, aby sa takéhoto konania zdržali. Vyvážanie odpadu na zakázané nelegálne skládky je nielen zakázané, ale aj veľmi neslušné voči tým, ktorým na životnom prostredí v obci záleží. V prípade zistenie takéhoto konania, obec pristúpi k najvyšším možným sankciám v zmysle Zákona o odpadoch.

V obci pravidelne funguje separovaný zber odpadu (plasty, papier, sklo, kovové odpady, zber elektoodpadu 2x do roka). Zelený a biologický odpad je potrebné uskladňovať v domácich kompostoviskách. Každý, kto má záhradu si určite v nej môže nájsť miesto, kde odpad, ktorý v záhrade vzniká skompostuje.

Nie je dôvod vytvárať takého skládky v obci resp. v jej extraviláne.

Starosta obce žiada občanov, ktorí majú záujem o čistý kataster obce, nie je im ľahostajné naše životné prostredie v obci  a zaregistrujú zakázaný vývoz odpadu konkrétnou osobou, aby v záujme ochrany nášho životného prostredia oznámili pôvodcu znečistenia na obecný úrad.

Andrej Marcin

Starosta obce

Dátum vloženia: 30. 12. 2015 0:00
Dátum poslednej aktualizácie: 30. 12. 2015 0:00

Udalosti v obci

Daždivý marec je roľníkovo nešťastie, no suchý apríl ale ešte horšie.

Veľkonočné dažde znamenajú suchý rok.

Na prechádzke po Košiciach